Czym się różni pranie wodne od chemicznego?

Pranie wodne i chemiczne na dwie różne metody czyszczenia tkanin, w tym odzieży i innych tekstyliów. Metoda jest inna, zależna od rodzaju odzieży i rodzaju. Warto sprawdzić etykiety na ubraniach, aby uzyskać dostęp, jako oznaczenie odpowiedniego przedmiotu, sprawdzić, czy jest to możliwe z profesjonalnymi urządzeniami, aby sprawdzić, która metoda jest dostępna w danej sytuacji. Oto główne różnice między dwiema metodami.

Pranie wodne i chemiczne – dwa systemy na czyste ubrania

Oferując pranie wodne w Lublinie , podpowiadamy, że podstawowe rodzaje prania to tradycyjna metoda czysta, która wykorzystuje wodę jako odpad. Odzież jest płukana w wodzie, a następnie myta i płukana, aby usunąć pozostałości. Może zostać usunięte więcej czasu ze względu na cykle prania, płukania i suszenia. Pranie wykorzystuje specjalne odpady , takie jak ciekły dwutlenek węgla, aby rozpuścić odpady. Odzież jest umieszczona w zamkniętym systemie, gdzie stosuje się te pozostałości do czyszczenia. Metoda stosowania chemikaliów, to bardziej oszczędne pod względem zużycia wody.

Charakterystyka obu metod

Pranie wodne jest bardziej delikatne i nadaje się do większości rodzajów odzieży, w tym bawełnianej, wełnianej, jedwabnej i wielu innych tkanin. Plamy są usuwane poprzez namaczanie i mycie wodą, co może niekiedy wymagać dodatkowych środków czyszczących. Pranie chemiczne z kolei jest bardziej agresywne i może być konieczne do czyszczenia tkanin, które nie mogą być prane wodą, takie jak wełna lub jedwab. Specjalistyczne rozpuszczalniki chemiczne są skuteczne w usuwaniu wielu trudnych plam, ale nie zawsze w 100% gwarantują ich usunięcie.


Drukuj   E-mail

Related Articles