Jakich środków chemicznych używa się w pralniach przemysłowych?

Pralnie przemysłowe są podłączone do wielu sektorów gospodarki, takich jak hotelarstwo, służba zdrowia czy gastronomia. Aby zapewnić najwyższą jakość usług, higieny, czyszczenia z użyciem środków higienicznych. Poznaj bliżej tajniki ich zastosowania oraz wpływ na proces prania.

Środki piorące w pralniach przemysłowych

Podstawowe urządzenia używane w pralniach przemysłowych są czyszczące. Ich usuwanie jest usuwaniem zabrudzeń z urządzeń oraz zapewnia czystość i świeżości. Środki piorące dostępne są w różnych formach, takich jak proszki, płynne czy kapsułki. Wybór podstawowego od rodzaju tkaniny oraz podstawowego. W wąskim przemyśle często stosowane są specjalne określenia piorące, takie jak enzymatyczne, które skutecznie rozkładają tłuszcze.

Zmiękczacze wody i kondycjonery tkaniny

Woda używana w pralniach przemysłowych często zawiera dużoów, takich jak wapń czy minerały, które mogą być dostarczane na proces prania. Stosowane są zmiękczacze wody, które usuwają te minerały i usuwają osady na tkaninach i odprowadzających. Zmiękczacze wodne są szczególne w przypadku twardych wód. Kondycjonery urządzeń do stosowania, które poprawiają wygląd i właściwości użytkowe pranych materiałów. Stosuje się je główne w celu zmiękczenia tkanin, nadania im przyjemności charakterystycznej oraz funkcji kontrolnych. W pralniach przemysłowych, szczególnie tych przeznaczonych do stosowania medycznego czy gastronomicznego, bardzo ważna jest dezynfekcja i odkażanie pranych materiałów. Stosuje się w tym celu specjalistyczne środki chemiczne, takie jak alkohole, kwasy czy związki amoniowe.


Drukuj   E-mail

Related Articles